Könyvajánló
2011.01.12. 19:42
Mozizás előtt mindig be szoktam menni a pláza könyves boltjába, az Alexandrába kicsit szétnézni. Főleg fotós könyvek után kutakodok és nagy örömömre komoly leárazásokra bukkantam.
Panorámás albumok
Először a nagy halomba kirakott fotós albumokat vettem észre. Köztük volt a Budapest Panoráma című kiadvány. Budapestet (illetve annak szebbik felét) mutatja be, mégpedig panoráma képekben. Mindegyik szép, igényes darab, sajnos kicsit szabványosnak éreztem a fotókat, nem volt bennük sok törekvés arra, hogy valami újat mutassanak a városból, semmi művészieskedés vagy túljátszás, persze ez előny is lehet. Jobban belegondolva így jobban is szolgálja célját a könyv, így tökéletes ajándék külföldön élő, talán már magyarul se nagyon beszélő rokonnak, mivel a képleírások a magyar mellett angol és német nyelven is szerepelnek. A könyv adatlapja szerint a poszt megírásakor 60%-os kedvezményt kapunk, így már az amúgy kicsit drágácska könyv egész jutányos áron van.
Továbbá érdemes megemlíteni 360° sorozatot mely ugyancsak panorámákban mutat be egy-egy várost, köztünk Budapest, Bécs és Peking. Én az üzletben találtam belőle Budapest termálfürdői címűt is, az a weboldalon nem szerepel.
Nat. Geo.
Hasznos olvasmány lehet a National Geographic fotósiskola könyve, Digitális képek címmel. Minden kezdő fotósnak kötelező darab. Tanulni a legjobbaktól érdemes, minden fontos információ le van írva, könnyen emészthető formában, és jelenleg ez a kiadvány is akciós. Úgy látszik érdemes az ünnepek után a készlet kisöprésekre benézni a könyves boltokba.
A tájkép
Végül, de nem utolsó sorban, a kedvenc karácsonyi ajándékom szeretném bemutatni, John Freeman, A tájkép című kötetét.
Már maga a könyv minősége is impozáns, szinte egy albumnak is elmenne, de annál sokkal több. Mivel egy panorámás blogot vezetek, könnyű lehet kitalálni, hogy a tájkép a kedvenc fotós témám, ezért szinte ittam a könyv betűit.
A nyitó fejezet (mint szinte minden fotós könyvben) a szükséges felszerelést és annak működését mutatja be. Olyan információkat tudhatunk meg, melyek felvázolják, hogyan is kéne nekiállni egy tájkép elkészítésének. Bemutatja az objektív típusokat és azok alkalmazási módszereit. Nagyon könnyen érthetően, egyáltalán nem szárazan adja át az alapokat, természetesen gazdagon illusztrálva példa fotókkal.
A könyv fő része egy-egy fejezetben add hasznos tanácsokat egy-egy tájkép témáról. Például arról, hogyan komponáljuk a képeinket ha vízparton vagyunk, esetleg épületek, vagy emberek vannak a tájban, tényleg szinte minden esetet bemutat. Külön fejezetet szentelt a panoráma képeknek és elkészítési módjuknak, ez nálam külön jó pont volt :)
A zárófejezetekben a különleges hatású szűrők és egyéb utómunkálatok kerülnek terítékre. Összességében nagy élmény volt a könyvet forgatni, sok hasznos tanácsot kaptam, melyet igyekszek is alkalmazni és bemutatni később itt ezen a blogon is.
Ha nem tévedek ez volt a PanoFotó történelmében az első olyan poszt, ahol több mondat volt mint kép. Remélem, nem volt olyan szörnyű átrágni magad rajta :)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.